ABN Amro koopt de lokale vermogensbeheertak van Credit Suisse in Duitsland.

Dat werd donderdag bekendgemaakt, zonder het afgeven van financiële details.

In Duitsland beheert Credit Suisse ruim 10 miljard euro voor binnenlandse klanten met een belegbaar vermogen van meer dan 1 miljoen euro. Dit onderdeel komt nu in handen van de Berthmann Bank van ABN Amro.

De afgesproken overname moet nog aan een aantal voorwaarden voldoen, waaronder toestemming van de mededingingsautoriteiten. Naar verwachting wordt de transactie in de loop van 2014 afgerond.

Het onderdeel Private Banking, was bij ABN Amro goed voor 125 miljoen euro winst in de eerste negen maanden van dit jaar, ofwel iets meer dan 10 procent van de totale winst. In dezelfde periode over 2012 boekte ABN Amro een winst van 65 miljoen euro bij dit onderdeel.

Lagere afschrijvingen op beleggingen en hogere provisie-inkomsten zorgden dit jaar voor een hogere winst bij Private Banking.

Bron: ANP/Z24

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl